Güncel Merkezi Isıtma Sistemi Ne Zaman Yanar?

admin

Admin
Yönetici
Administrator
Çevrimdışı
Yönetmeliğe göre merkezi ısıtma sistemi 20 Kasım’da kazanlar yanmaya başlar. Hava sıcaklığı 15 derecenin altına düştüğü zaman net belli olur.

Merkezi ısıtma sistemi özellikle eskiden bugüne gelen en büyük ısınma sistemlerinden birisidir. Doğal gaz sistemlerinin bu kadar yaygınlaşmadığı eski zamanlarda merkezi ısıtmalar kullanılmaktaydı. Bu kullanım oldukça fazlaydı ve insanlar genel olarak fosil yakıtları kazan dairelerinde merkezi ısıtma için kullanıyordu. Merkezi ısıtma ne zaman çalışır sorusunun da pek çok cevabı vardır. Pek çok cevabının olmasının nedeni genel olarak çok fazla kazan tipi ve ev tipinin bulunuyor olmasıdır.

Merkezi ısıtma sistemlerinde önemli olan noktalardan birisi de tüm apartmanı aynı sistem içerisinde ısıtmaktır. Sistemi çalıştırmak genel olarak apartmandan apartmana farklılık arz etmektedir. Bunun nedeni de her apartmanın ihtiyaçlarının farklı olması ve iklim koşullarının farklı olmasıdır. Ankara’daki bir apartmanın ihtiyacı ve merkezi sistemi çalıştırma zamanı Mersin’deki bir apartman için farklıdır. Ankara’daki apartman için Ekim ayı sonu veya ortası gibi başlayan merkezi ısıtma sistemi, Mersin’de belki de Kasım sonunda başlayabilmektedir. Sonuç olarak merkezi sistemin çalışma zamanı dış ortamın sıcaklığına bağlıdır.
 
Üst