Gürültü Problemi ve İzlenmesi Gereken Yol

admin

Admin
Yönetici
Administrator
Çevrimdışı
Öncelik ile gürültü sorunu hemen hemen hepimizin karşı karşıya kaldığı problemler arasında en başta gelenlerden birisidir. Peki bu konu hakkında ne yapılabilir.

Kabahatler Kanun
Madde 36

(1) Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli Türk Lirası idarî para cezası verilir.
(2) Bu fiilin bir ticarî işletmenin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde işletme sahibi gerçek veya tüzel kişiye bin Türk Lirasından beşbin Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.
(3) Bu kabahat dolayısıyla idarî para cezasına kolluk veya belediye zabıta görevlileri karar verir.

Türk Ceza Kanunu
Kişilerin huzur ve sükununu bozma
Madde 123 - Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

Ayrıca
Alo 181'i Arayarak şikayette bulunabilirsiniz


İlgili belediyedeki kolluk kuvvetleri desibel ses ölçümü yapıp gürültüye sebep olan daire hakkında tutanak tutlamaları ve idari para cezası kesme yoluna kadar gidebilir.
 
Son düzenleme:

ahmet34

Yeni Kiracı
Çevrimdışı
Aynı sorunla sürekli bende karşı karşıyayım fakat uyarmama rağmen 2 hafta ses yok sonra yine aynı 181'i aramayı deneyeceğim.
 
Üst